Rezurekcja

W tym roku rezurekcja w mojej parafii była wyjątkowo huczna.

Przybyła bateria w mundurach z czasów powstania listopadowego.

Oto moment ładowania:

  

Gdy procesja się zbliżała żołnierze stanęli w postawie na baczność:

  

  

Moment odpalania:

  

Wielki huk i mnóstwo dymu:

  

  

A procesja szła dalej:

  

Na koniec trzeba było jeszcze wyczyścić lufę:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43 odpowiedzi na “Rezurekcja”

 1. Piękne są Twoje słowa i zdjęcia… widać, że przeżywasz ten czas całym swym sercem 😉 pozdrawiam ;*

  1. Bardzo mi miło, że tak myślisz (a przy okazji mogę Cię zapewnić, że w kościele nie jest duszno – namawiam Ciebie na dominikanów)

 2. Spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Niech Miłość, która pokanała śmierć przemieni serca i wypełni wszystkie pustki. Bądź zdrów. pozdrawiam!

  1. No właśnie idę z córką i bratem ciotecznym na spacer – reszta rodziny nie ma ochoty iść z nami.

 3. rozne przedstawienia itp, ale najwazniejsze jest aby ten czas przezyc razem z Jezusem i tego i ja Ci zycze

  1. Oj Esti, czy Ty naprawdę podejrzewasz mnie o powierzchowne przeżywanie czasu Zmartwychwstania Pańskiego? Myślę, że jednak nie (a to tak tylko wyszło).

   1. …:) nie, dobrze, ze swieta sadla Ciebie bardzo wazne z roznego punktu widzenia…pozdr:)

 4. Ostanio zachwycił mnie grób w Twojej parafii, a teraz tak uroczysta rezurekcja:_) Piękne są te wszystkie uroczystości wielkanocne…a Ty tak z sercem, z żywą wiarą przeżywasz te wielkie wydarzenia.Życzę Ci Leszku drogi, by Chrystus zmartwychwstały żył Tobie, działał przez Ciebie i Ciebie prowadził do Nieba!trzymaj się!

 5. No ja w tym roku na rezurekcji nie byłam no ale wiesz dlaczego :)Trochę mi brakuje tych „tradycyjnych” świąt tzn tego wszystkiego na czym się wychowałam, teraz to neo i wszystko takie inne… Nawet nie widziałam święcenia ognia w Wielka Sobotę,wszystko takie inne, ale tez wszystko takie piekne…a w moim domu świąt nie było….niby jedzenie inne niż zwykle, ale i tak każdy jadł w swoim pokoju, tak jak codziennie…

  1. Bardzo się cieszę, że przeżyłaś Noc Zmartwychwstania w neokatechumenacie – to jest po stokroć cenniejsze, niż takie „tradycyjne” przeżywanie liturgii.

 6. W mojej parafii Liturgia Wielkiej Soboty zaczęła się o 22 i skończyła o 00.30 procesją rezurekcyjną… i Też było pięknie… Mój kościół chyba jest nieco większy od Twojego (tak wynika ze zdjęć) i bardzo jasny gdy są włączone wszystkie światła. Dlatego ciemność a potem wielka jasność robi ogromne wrażenie…. aż miałam gęsią skórkę 😉 postaram się o jakies zdjęcia mojego kościółka i umieszczę je na swoim blogu 😉 pozdrawiam serdecznie i życzę by radość Wielkiej Nocy trwała w Tobie 🙂

  1. No to musiało być fantastyczne! Szkoda, że nie zobaczę u Ciebie całego reportażu. Co prawda za rok będziesz już na studiach, ale przecież na święta przyjedziesz do domu – może zrobisz?

 7. Przepraszam za brak odwiedzin-awaria komputera;) Niech Zmartwychwstały Chrystus Cie umacnia:) Joasik

  1. No to wiem, dlaczego tak dawno u Ciebie nie było nowej notki. A przepraszać nie ma za co – za chwilę wyjdzie, że to jakiś przymus do mnie zaglądać. Pozdrawiam serdecznie.

 8. U mnie rezulekcja nie wyglądała aż tak pięknie jak w Twojej parafii, ale cieszy mnie fakt, że duchowo mi te święta pomogły. Zapraszam Cię do mnie na bloga, i myśle, że ostania notka bardzo Cię ucieszy… przynajmniej mam taką nadzieję. Mnie umocniła i dodała mi radości:)

  1. Dobrze mnie znasz i doskonale wiedziałaś, jak będzie. Strasznie, strasznie się cieszę – mocno wierzę w to, że całe Twoje życie ułoży się zupełnie inaczej!

  1. Trochę mi żal chłopaczków, którzy przyszli z petardami – dobrze się przygotowali, a tu niespodziewanie taka konkurencja! Ich petardy przy armacie, to jak kapiszony przy petardach.

 9. Witam Cię serdecznie, zazdroszczę Ci takiej parafi , jestem pod wrażeniem dziękuję że się z nami podzieliłeś tak pięknymi chwilamy Jezu domomóż , aby było więcej takich wartościowych stron..

  1. Nie wiem tego na pewno, ale sądzę, że wszystkie te pomysły miał ks. Mirek, którego na zdjęciach z triduum najwięcej.

 10. Witaj zaskoczona jestem tymi zięciami ale można naprawdę czas świat rożnie przezywać całkiem ciekawe pozdrawiam cieplutko Życzę cudownych chwli i niech Pan Ciebie prowadzi oraz lepszego jutra

Możliwość komentowania została wyłączona.