Myślątka na łąkach (3)

Łąka trzecia:

 

Chłop ma być dla baby chłopem w wolności baby, a baba ma być babą dla chłopa w wolności chłopa.

Co to znaczy w wolności?

Oznacza to po prostu Z WYBORU.

A zatem to baba wybiera, że jej chłop jest chłopem i to chłop wybiera, że jego baba jest babą. Ale zarazem baba pozwala chłopu być chłopem (to jest jej wybór), a chłop pozwala babie być babą (to jest jego wybór).

8 odpowiedzi na “Myślątka na łąkach (3)”

 1. Z wyboru i w wolnosci. I znow odnalazlam moje mysli i to cieszy. Przyjde tu jeszcze poczytac, najchetniej zrobilabym to juz traz. Jestem niesamowicie ciekawa zawartosci bloga tego i tego drugiego.

  1. Gorąco zachęcam. A ten drugi stanowi jedną całość i najlepiej czytać go od samego początku, tj. od listu o numerze 0.

 2. Bo każdy wybór jest wolnością, dlatego ludzie powinni szanować wolność innych i nie narzucać im swojego zdania, poglądów, itp. Bo co nam po kimś kto jest zamknięty w światopoglądzie innego człowieka.

  1. Oczywiście, ze tak. Ale w tym jest jeszcze coś – to ja w swojej wolności wybieram, że dziewczyna staje się dziewczyną („Spojrzał, dodał mi urody, a ja wzięłam ją jak swoją”), a ona w swojej wolności wybiera, że ja staję się facetem; dla jednej będę facetem, a dla innej nie.

 3. jakoś nie wyobrazam sobie być z kimś jeśli tego nie chcę, jeśli ktoś mnie do tego zmusza. Trudno wtedy mowić o jakiejkolwiek miłości czy nawet przywiązaniu. Tak samo jak się wiąże z kims w wolności tak samo powinno się rozstawać.

  1. Oczywiście masz rację, ale jeśli sięgniesz na tę trzecią łąkę, to tam będzie już bardzo wyraźnie, że to nade wszystko o kreowaniu wzajemnym ról kobieta-mężczyzna – to jest ten wybór, który JEST, a który nie jest wcale tak da wszystkich oczywisty.

 4. Dopóki żyjemy , wciąż potępiamy siebie i wciąż zbawiamy . Stała walka , jaka się w nas toczy…. Niedługo bardzo kochane i wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia Życzę Tobie i bliskim sercu oraz odwiedzającym bloga pełni łask Bożej Dzieciny i dużo radości z przeżycia tajemnicy Nocy Betlejemskiej

  1. Oj, widzę, że nie możesz się doczekać. Oczywiście bardzo mi miło (sam jeszcze się odezwę bliżej świąt)

Możliwość komentowania została wyłączona.