Myślątka na łąkach (4)

Łąka czwarta:

 

Obiektywnie mądrość jest zdolnością rozpoznawania i kierowania się wolą Bożą w swoim praktycznym działaniu – tylko ten, kto wybiera drogę, jaką Bóg mu wyznaczył, jest prawdziwie mądry.

Zatracając powiązanie mądrości z Bogiem, stwarzamy sobie szerokie możliwości nazywania siebie mądrymi.

 

 

 

19 odpowiedzi na “Myślątka na łąkach (4)”

 1. A wiesz czym różni się człowiek mądry od inteligentnego?Inteligentny potrafi wyjść z trudnej sytuacji w którą mądry w ogóle się nie wpakuje. Zgadzasz się?

   1. dlatego właśnie zastanawiam się, czy ja jestem mądra, czy inteligentna, i czy w ogóle coś z tych dwóch pojęć 😉

  1. Taka definicja mądrości, jaką podałem, we współczesnym świecie już nie funkcjonuje – zatracił się nam ten związek mądrości z wypełnianiem woli Bożej. Konsekwencją tego faktu jest wielkie pole do nadużyć – ktoś może uchodzić za mądrego, choć wg tej definicji mądrym nie jest. (a w ogóle to te wszystkie myślątka na łąkach są cytatami z wcześniejszych notek – w razie jak by co można skorzystać z linka)

 2. Leszku – Święta idą!:) Niech w Twoim życiu i Twoich bliskich zawsze będzie Boże Narodzenie:) Niech się rodzi Miłość, radość, szczęście. Leszku, żyj, uśmiechaj się, ciesz się każdym dniem i dobrymi ludźmi wokół Ciebie.serdecznie pozdrawiam:)*******

  1. Bardzo miło jest mi czytać Twoje życzenia. I oczywiście Tobie życzę tego samego (choć wiem, że i bez moich życzeń wszystko Ci się spełni).

  1. Choinki jeszcze nie ma (jak by była, to zdążyłaby opaść przed wigilią). Ale w odpowiednim momencie się pojawi (oczywiście prawdziwa, a nie coś, co tylko udaje choinkę).

 3. No i czemu zeżarło mój kom. w którym się pochwaliłam, że zrobiłam lukier? Ha:?:) Cała rodzina go skosztowała i jesteśmy wewnętrznie sklejeni.Może Twój blog ma apetyt na słodycze -hmmm?:D

  1. Oczywiście że blog ma ochotę na słodycze. Tym bardziej, że jest coś niewiarygodnie żarłoczny – Tobie zjadł komentarz, a mnie zjadł to, że tu jesteś (bo przecież przychodzisz z Krakowa, a nie z Łodzi, a ja mam tylko Łódź). Tylko jak on jest taki żarłoczny przed świętami, to co to dopiero będzie w czasie świąt?!

   1. He he -jaka ładna prowokacja:D Tak to jest jak się pisze do Informatycznego Faceta:) Nie jestem z Krakowa -ale ładnie, że Twój komp tak mnie zlokalizował. To rzeczywiście -co on zrobi na święta?:):):)

    1. Korzystasz z neostrady, a neostrada jest podzielona na regiony; jest grupa adresów, która może być przydzielona każdemu użytkownikowi, ale część tylko z danego regionu. Do tej pory występowałaś ph. Kraków, ale zarówno wczoraj, jak i dziś Twoje wizyty nie zostały zanotowane:( i z mojej wiedzy nie mogę skorzystać.

 4. Moje powyższe komentarze są Bardzo na temat notki -bo przed Świętami Bóg każdej kobiecie wyznaczył drogę prosto do kuchni.To ja już się odmeldowuję….oczywiście do kuchni:D:D:D

  1. Twoje komentarze są wystarczająco na temat notki – bardziej nie muszą (a nawet nie jest to wskazane, bo straciłyby wiele ze swojego uroku, gdyby były bardziej).

   1. Leszku -ja się pożegnam (narazie:) -bo święta i pierogi…potem nic …tylko pierogi…pierogi…hmmm:)

    1. Bardzo mi miło, że znowu wpadłaś (i to w tak gorącym, choć zimowym, okresie).

Możliwość komentowania została wyłączona.