Myślątka na łąkach (17)

Łąka siedemnasta:

 

Myślę, że każdy (pomijając największych mistyków) póki jest jeszcze tu na ziemi potrzebuje innych zarówno po to, by dawać siebie innym, jak i po to, by odczuwać ich miłość.

 

 

 

 

16 odpowiedzi na “Myślątka na łąkach (17)”

 1. Moim zdaniem dobrze myslisz. Kiedy Bóg stworzył Adama w raju i dał mu całe piękno natury oraz wszystkie zwierzęt, to Adam i tak nie czuł się w pełni szczęśliwy. Potrzebował towarzystwa drugiego człowieka i Bóg dał mu Ewę. Już to wskazuje na fakt, że samotność bywa bardzo dokuczliwa i destruktywna. A odczuwają to zwłaszcza ludzie starsi, chorzy, niepełnosprawni i często samotni. Człowiek ma zakodowane pragnienie – bycia potrzebnym, czyli kochać i być kochanym. Oto cytat z mojego wiersza”…….PRAGNĘ KOCHAĆ I KOCHANĄ BYĆ,BO BEZ MIŁOŚCI NIE SPOSÓB JEST ŻYĆ……….a to jest zew natury.

  1. Tak Basiu, ludzie starsi, chorzy, niepełnosprawni i samotni bardziej odczuwają potrzebę miłości. Może współczucie dla tych ludzi wydaje się rzeczą trudną, bo wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia, ale z doświadczenia wiem, że ta miłość daje nie tylko siły obdarowywanemu, ale również darczyńcy. Przez cierpienie człowieka Bóg jest bliżej nas.

 2. Oczywiście…Kochać i być kochanym..To najważniejsze…Bez miłości nie ma nic..

 3. …z pewnością Leszek…każdy człowiek potrzebuje do życia miłości…..najważniejsze,aby odkrył miłość Boga….dzięki której potrafi pokochać samego siebie….później drugiego….i nie myślę tu tylko o miłości „EROS”…MIĘDZY KOBIETĄ A MĘŻCZYZNĄ…..ale o miłości…”agape”….miłości niezależnej…jaka łączy na przykład …przyjaciół……..współbraci we wspólnocie….której centum jest Jezus……Jego duch łączy tych ludzi….serdecznie pozdrawiam…bartek

  1. Bardzo mi miło, że do mnie zajrzałeś – dawno Ciebie nie było, ale tym bardziej miło mi Ciebie powitać.

 4. „Amor vincit omnia…..” – oby….Masz racje Leszku….MIŁOŚĆ przez duże „M”, to nasz cel…

  1. Oczywiście, że to nasz cel. Ale ja pisałem tu raczej o tym, że każdy chce doświadczyć tej miłości nade wszystko w kontakcie z drugim człowiekiem. I właśnie Tobie takiej miłości życzę 🙂

 5. Tak! Tak napewno jest jak napisałeś. Bo przecież czlowiek ciągle szuka chociaż iskierki miłości.

 6. Twoje myśli sprawdzają się w praktyce Leszku :)Pozdrawiam :)”Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce.”

 7. …tylko dlaczego tak rzadko potrafimy dawać siebie innym… i dlaczego tak wielu nie czuje tej miłości….?

Możliwość komentowania została wyłączona.