Brak tytułu

18 Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, który ma się w nas objawić. (Rz 8)

 

Czyż może być jaśniejszy obraz przyszłości?

 

 

 

7 odpowiedzi na “Brak tytułu”

  1. Leszku – ten Twój temat pasuje do mego posta. Cierpień, które znosiła Maryśka nie można było przyrównać do chwały jaka miała być jej objawiona. W tym chyba tkwi tajemnica jej cierpień, pozdrawiam :):):):)

  2. Cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, ale może ta wizja przyszłości pomóc nam wytrwać w tych cierpieniach, pozdrawiam

    1. Każde cierpienie ma sens dla chwały Zbawienia.Tak sobie myślę, że „Odę do radości” Beethoven skomponował wtedy, gdy utracił słuch.Nigdy w rzeczywistości jej nie usłyszał ale słyszał ją swoim sercem i przekazał nam ją.Dzisiaj ją podziwiamy, słuchamy jej pięknych nut zapisanych ręka tego który cierpiał wówczas.Ale zostawił piękno tej symfonii.

  3. Zycie szybko płynie,postać tego świata przemija……..A jednak wielu ludzi stawia na terażniejszosć,chce tu ,na ziemi osiagnąć „szczęście”…W praktyce wygląda to napradoks,gdyz ludzie poszukiwaniu szczęścia odcinają sie od jego źródła,przywiązując wage do rzeczy przemijających, troszcząc sie nieustannie o wygląd swojego- ciała i mieszkania, natomiast nie odstrasza ich brud duszy……Ale to było tak na marginesie;-).W obilczu Miłosci jaką darzy nas Bóg, wspaniałej obietnicy życia w raju , cały ten świat nie znaczy nic,tak jak łza na deszczu…..Tak więc, dla chrześciajnina nie powinno być nigdy sytuacji bez wyjścia, poczucia pustki i rozpaczy….przecież żadna rzecz nie jest warta wiecej od naszego Życia, co przyszłoby człowiekowi gdyby cały świat pozyskał a swoja duszę stracił? Warto sie zatanowić nad swoim zyciem,czy czasem kazdy z nas nie przykłada zbyt wielkiej wagi do szczegółów ? czy nie jestesmy niedowiarkami ?Nasuwa mi sie powiedzenie: Jeśli Bóg jest na 1 miejscu,to wszystko jest na właściwym miejscu.To proste zdanie jest kluczem do szczęścia ;-)pozdrawiam

  4. Jaki konflikt uczuć: nie chcę cierpieć -ale ze względu na to co Bóg cierpiącym przygotował -chcę. Osiołkowi w żłobie dano….to mi:)

Możliwość komentowania została wyłączona.