Szczęśliwe oczy wasze

16 Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. 17 Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli. (Mt 13)

 

Te słowa Chrystus wypowiedział do swoich uczniów. Ale czy one nie odnoszą się również do nas?

 

 

 

9 odpowiedzi na “Szczęśliwe oczy wasze”

  1. Wielu ludzi ociera sie o wiare ,ale otrzepuje sie z jej pyłku,gdyz to dla współczesnego świata oznaka godna pogardy.Zyjemy w kraju cywilizowanym, większosć obywateli umie pisać,czytać,liczyć,ciagle powstaja nowe koscioły,jest dostęp do Biblii.Jestem wdzięczna Bogu za to ,że urodziłam sie w kraju katolickim( przynajmniej z załozenia).Bez wiary zginęłabym z moja wrażliwościa.Wiem,że jest ktoś kto nadaje mojemu zyciu sens i nadzieję -Jezus,dlatego współczuje ludziom którzy urodzili sie przed Jego przyjsciem, tym,którzy nie mieli internetu,ewangelii, tylu proroków ile my księzy.A ci co byli bogobojni ,wciąż żyli w oczekiwaniu na Mesjasza, na tego samego, którego istnienie bojkotują 'światowi” ludzie współcześni.myśle ,ze powyższe słowa jak najbardziej odnoszą sie do nas ,a nie tylko apostołów.

  2. Witaj Leszku 🙂 Pismo Święte to Księga Słowa Żywego … SŁOWA wciąż są żywe i odnoszą się do KAŻDEGO już od 2 tys. lat…. Niestety, nie każdy je przyjmuje :(… bo nie każdy ma wrażliwe serce… Oby moje serce NIGDY nie skamieniało… póki, co przesyłam z… serca płynące serdeczne pozdrowienia :))))))))

    1. Tak- myślę, że serce Boga jest odpowiedzią, komentarzem na ten post.Tu chyba niepotrzebne są słowa, bo ich nie ma na tę tajemnice stajenki betlejemskiej.Ona się rodzi w ciszy.Nic więcej nie napiszę, bo to właśnie serce jest życiem , więc i ja oddycham tym krążeniem odczuwania piękna bicia. Słyszę, czuję i maluję to życie swoim krążeniem i ruchem w przestrzeni tego świata, ciągle biegnąc drogą wyznaczona świetlistą poświatą.A to ciągle to samo serce przecież oświetla tę drogę …Mocne w swej miłości, blasku i dźwieku, niezniszczalne :))) To głośna w brzmieniu, choć tak bardzo delikatna ,skromna i cicha kolęda całoroczna, ta ciągle wielka tajemnica miłości życia, Zbawienia.Tak- w każdej chwili życia Bóg się rodzi, moc truchleje….

  3. Myślę, że Jezus wypowiedział te słowa do uczniów także po to byśmy je my usłyszeli. Wszystko co czytamy w Piśmie Św. w jakiś sposób odnosi się do naszego życia. To przypomina nauczanie Jezusa poprzez przypowieści.Pewnie jest tyle sposobów czytania Pisma ilu ludzi na świecie:)

  4. Panie – spluń na ziemię i uczyń błoto, którym przemyjesz oczy moje aby widziały to co według Ciebie widzieć powinny.. Panie – uczyń szczęśliwymi uszy moje, aby serce usłyszało wolę Twoją. Panie – uczyń mnie narzędziem swej woli abym mogła rzec – PANIE TY WSZYSTKO WIESZ, PANIE TY WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM …….

  5. Leszek ma pewnie wakacje ???????? jakoś smutno na jego blogu i nie odpowiada na komentarze ((((((((((((((((((( gdzie jesteś ???????

    1. Tak Basiu -pewnie jest na wakacjach:) Życzmy mu udanego wypoczynku i radości z przebywania z rodziną. Tak ciężko pracował przez cały rok -to dobrze, że wreszcie odpoczywa:)Leszku -całuski *** uśmiechnione od fanek (pozwolę sobie w liczbie mnogiej -a co:)

  6. Doceńmy to jak wiele wiemy, jak wiele widzimy, jak blisko jesteśmy największej Tajemnicy. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Zobaczmy więc i uwierzmy najmocniej, jak tylko można…Z Panem Bogiem!:)www.na-sciezkach-pana.blog.onet.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.