Dary nieodwołalne

29 Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. 30 Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, 31 tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym> mogli dostąpić miłosierdzia. 32 Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. (Rz 11)
 
Mogłoby się wydawać, że Żydzi odrzucając Chrystusa ostatecznie odrzucili swoje wybranie – tymczasem św. Paweł pisze wyraźnie, że tak nie będzie 29 Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Pamiętajmy więc – nasi starsi bracia w wierze będą się cieszyć chwałą Pana tak samo, jak my.
Ale w tej konstatacji jest i pociecha dla nas – nawet jeśli zdarzy się nam, że odrzucimy Chrystusa, to i tak nadal pozostajemy przez Niego wybrani.
 
 
 
 
 

14 odpowiedzi na “Dary nieodwołalne”

  1. Ale „źle jest” jeśli się grzeszy, bo się wie, że dostanie się rozgrzeszenie, Można kiedyś nie dostać.

 1. Witaj Leszku 🙂 BÓG JEST WSZYSTKIM WE WSZYSTKIM … JEST DOSKONAŁY , WSZYSTKO JEST pod JEGO kontrolą – nasze grzechy, cierpienia… i świat CAŁY …upsss nawet mi się zrymowało …hihihi Mam nadzieję, że moje rodzeństwo, które prześladuje za wiarę Bóg kontroluje i KIEDYŚ obdarzy ich łaską MIŁOSIERDZIA po to aby UWIERZYLI, że JEST MIŁOŚĆ. P.S. …moje dzieci żartują, że jestem „filozofem greckim” …hihihi ale przy Tobie Leszku filozofować nie mam szans …:)))) pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę:)))

   1. … bo wydaje mi się , że jesteś bardziej oczytany … mądrzejszy 🙂 Twoja logika myślenia mnie zaskakuje … podobnie, jak mojego syna 🙂

    1. A kysz – chcesz bym popadł w grzech zarozumialstwa! (szczęśliwie i tak nie wierzę) A co do logiki rozumowania, to w końcu jestem programistą – w tym zawodzie wszelkie błędy w rozumowaniu, nielogiczność rozumowania, wychodzą natychmiast – program zachowuje się zupełnie inaczej, niż chciał to programista. Innymi słowy ten zawód szybko uczy logicznego myślenia.

     1. …wcale nie chcę Ci Leszku komplementować tylko stwierdzam fakty, bo logiczne myślenie nie trudno zauważyć… czyli mam rację…PROGRAMISTA musi myśleć logicznie 🙂 wspomniałam o synu…właśnie on też jest wyjątkowo utalentowany z nauk ścisłych…:) fizyka, matematyka, informatyka bardzo lekko mu przychodzi… dziś sąsiadom naprawia komputery… miał problem w wyborze studiów, który kierunek wybrać…chciałby wszystkie działy, które wymieniłam ale wybrał kier.inżynierski budownictwa 🙂 za nim trafić to trudna sztuka …hihih Bardzo liczę się z syna zdaniem :))) nawet z wyrazu twarzy chyba do Ciebie podobny… wyjątkowo poważny… może to przez to myślenie …:)))

 2. Chrystus kocha wszystkie swoje dzieci a najbardziej te ktore sie od niego odwracaja Zawsze daje szanse nawrocenia Miłego dnia Leszku

 3. …a propos filozofii – Jezus Chrystus był najlepszym filozofem życia :)))

 4. … tyciu wyżej mój… drugi komentarz o komplemencie chyba nie przeoczyłeś ? Miłego dnia życzę 🙂

  1. Oj, rzeczywiście niemal przeoczyłem – przeczytałem w pracy, ale nie odpowiedziałem od razu i rzeczywiście dobrze, że mi przypomniałaś.

Możliwość komentowania została wyłączona.