Siedem Bram Jerozolimy

TVP2 zrobiła nam prezent – Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego. Jest to dzieło absolutnie genialne. W czasach Jutrzni potrafiłem się zachwycać jedynie cytatami z muzyki cerkiewnej – reszty nie byłem w stanie słuchać. Teraz przez Siedem Bram Jerozolimy zostałem bez reszty zauroczony.

 

 

13 odpowiedzi na “Siedem Bram Jerozolimy”

 1. A ja nie oglądałam, nie słyszałam i nie wypowiem się na ten temat; pozdrawiam

   1. aha…no to szkoda, że nie napisałeś wcześniej, że takie coś będzie leciało 😉

    1. Oczywiście mógłbym się wymawiać, że przecież od tygodnia TVP2 trąbiła, że pokaże ten jubileusz, ale tak na prawdę sam nie wiedziałem, czy to dzieło nie przekroczy moich możliwości percepcji. Byłem bez reszty zachwycony, ale to wiedziałem dopiero po, a nie przed.

     1. Nie oglądam TV zbyt często, więc przyznam, że w ogóle o tym nie słyszałam… a myślałam, że widziałeś to już kiedyś wcześniej (dlatego napisałam, że szkoda, że nie napisałeś o tym wcześniej), ale skoro sam to dopiero widziałeś w dniu emitowania po raz pierwszy to wszystko rozumiem 😉 pozdrawiam bardzo serdecznie! 🙂

 2. wcale sie nie dziwię a ja 3 dni temu wróciłam z Jerozolimy…pozdrawiam serdecznie

 3. Za twórczością Pendereckiego nie przepadam. Wolę muzykę cerkiewną. :)Pozdrawiam serdecznie.P.S. Zabrałam się znowu za pisanie bloga, choć nie wiem, jak mi to będzie szło, bo coś ostatnio strasznie natchnienia i chęci do pisania mi brakuje. Więcej czasu poświęcam forum.

Możliwość komentowania została wyłączona.