Ojcze nasz (2)

1 Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów». 2 A On rzekł do nich: «Kiedy się modlicie, mówcie: 
    Ojcze, niech się święci Twoje imię; 
    niech przyjdzie Twoje królestwo! 
3 Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień 
4
 i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini; 
    i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».  (
Łk 11)
 
 

Niech przyjdzie Twoje królestwo!

Ty Panie jesteś wszechmocny. Dlaczego więc to ja, zwykły człowiek, mam się modlić dopiero o to, by przyszło Twoje królestwo?
Bóg jest wszechmocny; ale On, Wszechmocny, szanuje naszą wolność, którą On sam nam dał. Jego królestwo na tyle tylko jest tu na ziemi, na ile my jesteśmy skłonni wypełniać Jego wolę.
  

9 odpowiedzi na “Ojcze nasz (2)”

 1. Leszku – w tej modlitwie najwięcej trudności sprawiało mi sformułowanie; ” i nie wódź nas na pokuszenie” a dopiero niedawno natrafiłam na to objaśnienie; „i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».” tak powinna brzmieć nasza modlitwa. Często modlimy się a nie rozumiemy .

  1. Basiu, wybiegasz przed szereg – na każdy dzień przewidziałem jeden wiersz; każdego dnia będę przytaczał całą modlitwę z niedzielnego czytania, ale poczynając od piątku zatrzymuję się przy jednym tylko wierszu. Jak łatwo wyliczyć ten będzie dopiero we wtorek.

   1. OK ! dziś nasz kaznodzieja uczynił to kompleksowo; dlatego i ja skupiłam się na całości Modlitwy Pańskiej; pozdrawiam

    1. Ale sama musisz przyznać, że skoro Jezus pozostawił nam tę modlitwę, to warto się przyjrzeć jej każdemu zdaniu, tym bardziej, że właśnie złe tłumaczenia sprawiły, iż jej treść została zniekształcona. Przy pierwszej notce miałem nadzieję, że wspólnie odpowiemy sobie na pytanie, co to znaczy „głosić chwałę”, przy drugiej, że zajmiemy się tym, jak to jest z tym królestwem na ziemi itd. Szczególnie ciekawe będą dzisiejsze rozważania – czego jednak nie zdradzam – trzeba zaczekać do 20:00.

   2. o mały włos też nie wybiegłam przed szereg -bo nie zauważyłam, że zatrzymywac się bedziesz przy jednym wierszu:)

 2. Wyobrażam sobie Działanie tych słów:”przyjdź Królestwo Twoje”:to tak jak gdyby chory dostał lekarstwo i zdrowieje bo zgodził się łaskawie je połknąć. Zdrowieje: ciało, dusza, cały człowiek -pięknieje, jest silny, radosny, pełnia szczęścia. Bo zechciał taki być. ..

Możliwość komentowania została wyłączona.