Juda

2 Abraham był ojcem Izaaka; Izaak ojcem Jakuba; Jakub ojcem Judy i jego braci (Mt 1) 
1 Jakub przywołał swoich synów mówiąc do nich: «Zgromadźcie się, a opowiem wam, co was czeka w czasach późniejszych. 2 Zbierzcie się i słuchajcie, synowie Jakuba,słuchajcie Izraela, ojca waszego! 
8 Judo, ciebie sławić będą bracia twoi,twoja bowiem ręka na karku twych wrogów!Synowie twego ojca będą ci oddawać pokłon!9 Judo, młody lwie, na zdobyczy róść będziesz, mój synu:jak lew czai się, gotuje do skoku,do lwicy podobny – któż się ośmieli go drażnić?10 Nie zostanie odjęte berło od Judyani laska pasterska spośród kolan jego,aż przyjdzie ten, do którego ono należy,i zdobędzie posłuch u narodów! (Rdz 49)
 
Juda był dopiero czwartym synem Jakuba. Przed nim byli Ruben (3 Rubenie, synu mój pierworodny, tyś moją mocą i pierwszym płodem mojej męskiej siły, górujący dumą i górujący siłą4 Kipiałeś jak woda: nie będziesz już górował, bo wszedłeś do łoża twego ojca, wchodząc zbezcześciłeś moje łoże!), Symeon i Lewi (5 Symeon i Lewi, bracia, narzędziami gwałtu były ich miecze. 6 Do ich zmowy się nie przyłączę, z ich knowaniem nie złączę mej sławygdyż w gniewie swym mordowali ludzi i w swej swawoli kaleczyli bydło). Ale to on stał się dziedzicem. Powołani byli inni, ale został nim on.
 
 
* * *
 
Powołany jest każdy z nas. Ale czy zostaniemy dziedzicami?
 
 
 
 

10 odpowiedzi na “Juda”

 1. „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” Efez. 2:8-9O ten dar się modlę; o tą łaskę zabiegam; miłosierdzia żebrzę, bo mój jest tylko grzech; pozdrawiam

  1. Basiu, ja wiem, że tak mówili najwięksi święci, ale ja się trochę boję takiego języka, bo obawiam się, że dziś robi więcej złego, niż dobrego – dziś ten język odstrasza ludzi młodych od kościoła! Przecież to nie jest tak, że Twój jest tylko grzech – Twoje są wszystkie wybory, jakich w ciągu całego życia dokonujesz. Ważne jest byśmy uczyli się rozpoznawać Wolę Bożą i byśmy co raz lepiej wybierali to, co Pan chciałby, byśmy wybrali.

 2. W Miłosierdziu Bożym pokładam nadzieję. Bez niego nie mam szans na żadne dziedzictwo.

  1. Bóg ma dla każdego plan i każdemu daje siłę, by szedł ta drogą, którą On wskazuje. Bez Niego nie ma szans na przebycie tej drogi, ale z Nim zawsze!

 3. jedno konto pocztowe mam zablokowane, internet wczoraj mi się co chwilę wyłączał a dzisiaj już się ucieszyłam, że chodzi dobrze to ledwie ten komentarz powyżej mi wszedł. Czy Ty też tak masz?

  1. Moherku, zmieniłbym operatora sieci. Ja co prawda na neostradę nie narzekam, ale wszystko zależy od kabli telefonicznych – być może u Ciebie są takie, że problemy będą się już tylko pogłębiać?A skrzynkę radzę założyć na gmail-u – nie ma lepszej poczty niż tam. Ja trzymam wszystkie maile od zarania dziejów (odkąd mam komputer, tj. od dwudziestu kilku lat) i wykorzystuję ledwie 10% pojemności skrzynki, a pocztę mam całkowicie bezpieczną. Jak się zdecydujesz założyć, to pomogę Ci w zakładaniu.

   1. Dzięki Leszku:) Na razie jestem uziemiona kuchennie. Może przeniosę pocztę -zastanowię się. Bo podawali przez radio, że z powodu burz były awarie sieci. To może tez być przyczyną.

Możliwość komentowania została wyłączona.