Nie bójcie się

(1) Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. (2) Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. (3) A mówiły między sobą: ŤKto nam odsunie kamień od wejścia do grobu?ť (4) Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży. (5) Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. (6) Lecz on rzekł do nich: ŤNie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. (7) Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedziałť. (8) One wyszły i uciekły od grobu; ogarnęło je bowiem zdumienie i przestrach. Nikomu też nic nie oznajmiły, bo się bały. (Mk 16)

Pierwsze słowa, jakie usłyszały niewiasty, to Nie bójcie się! Te same słowa są skierowane do każdego/każdej z nas…

17 odpowiedzi na “Nie bójcie się”

 1. Leszku, Wszystkiego Najlepszego. Wytrwałości w głoszeniu Słowa Bożego, Wytrwałości w podążaniu za Panem i w zachowaniu Wierności dla Jego Słowa i Jemu Samemu. Radości i Miłości Chrystusowej, obyś nadal chętnie dzielił się ową radością i Miłością ze swoją rodziną oraz z nami czytelnikami. Jeszcze raz: Dużo Zdrowia, Radości i Miłości dla Ciebie i dla Twojej całej Rodziny.

  1. Dzięki serdeczne – wspaniałe życzenia! Oczywiście pragnę, by się spełniły i w Twoim życiu:)

 2. Jestem, Jestem tu po raz drugi. Po raz pierwszy byłem trzy godziny temu, ale musiałem odejść od ekranu bo przyszła córka ze swoim narzeczonym. Trafiłem z bloga Siostry Małgorzaty. Jeszcze nie wiem; co tu jest i gdzie. Ale SŁOWO i ODCZUWANIE mnie tu przyciąga. Chyba będę CIEBIE czytał. Serdecznie pozdrawiam. Jutro ZMARTWYCHWSTANIE. Niech będzie w Twoim i w moim życiu w każdym czasie – bo Ten który zmartwychwstał jest Panem czasu. W Jego świecie czas linearny może nie istnieć, niezależnie od tego gdzie interpretatorzy Pisma Świętego stawiają przecinki. Z wielką ciekawością przeczytałem Twoje uwagi na temat słów wypowiedzianych do „dobrego łotra” Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam.Jan Raupis – Leszno.

  1. Przyznaję, że ja już dziś śpiewałem Alleluja – właśnie wróciłem z liturgii wielkosobotniej, której druga część jest już przecież świętowaniem Zmartwychwstania. Jakże przedziwne jest to dziedzictwo zaborów, które sprawiło, że dziś to wszystko jest nieczytelne – godzina policyjna przekroiła liturgię na pół i dziś mamy alleluja już w sobotę i rezurekcję w niedzielę. Chrystus zmartwychwstał na pewno przed szóstą rano, a więc pierwotny układ liturgii lepiej oddawał wydarzenia sprzed prawie dwóch tysięcy lat. Bardzo mi miło przywitać Cię na moich blogach (bo widzę, że wszędzie zaglądałeś), miło czytać, że SŁOWO i ODCZUWANIE Cię tu przyciąga i mam nadzieję, że się tu rozgościsz:)

   1. O o o pięknie że już spiewałeś 🙂 serdecznie pozdrawiam…tuż tuż.. i już po świętach 🙂 Alleluja!

 3. Niech Zmartwychwstanie Pańskie,które niesie odrodzenie duchowe,napełni WSZYSTKICH spokojem i wiarą,da siłę w pokonywaniu trudnościi pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

 4. Niech Zmartwychwstanie Pańskie,które niesie odrodzenie duchowe,napełni WSZYSTKICH spokojem i wiarą,da siłę w pokonywaniu trudnościi pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

 5. Alleluja, Jezus żyje !!! Wszystkiego najlepszego, radości i miłości Bożej:) Pozdrawiam Świątecznie:)

Możliwość komentowania została wyłączona.