… zaraz Go chwałą otoczy

(31) Po jego wyjściu rzekł Jezus: Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. (32) Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. (33) Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. (34) Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (35) Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13, 31-35)

Dopiero gdy Judasz wyszedł, Jezus zapowiedział swoją przyszłą chwałę. Gdy Jezus ją zapowiadał to nie po to, by mówić kim to On nie jest (jak to nam często się zdarza), lecz po to, by pozostawić tym, którzy Go kochają – swoim uczniom, pocieszenie na czas, gdy nie będą odczuwali Jego obecności. Mówił więc tylko do tych, którzy Go kochali.
Pamiętajmy o tym pocieszeniu, gdy i nam się zdarzy, iż nie będziemy czuli Jego obecności.
(Przepraszam, że piszę z takim opóźnieniem – wciągnęło mnie rozpoznawanie możliwości WordPress-a. Posiadaczom bloga na onecie proponuję wpisanie w przeglądarce http://zarzadzanie.blog.pl/listy-o-milosci-ps.blog.onet.pl/wp-admin/export.php z podmianą na nazwę swojego bloga – pokaże to, że możliwości eksportu bloga są, ale zostały nam odebrane na zasadzie odebrania nam praw.) 

7 odpowiedzi na “… zaraz Go chwałą otoczy”

 1. Ten urywek właśnie mnie trapił; dlaczego dopiero po wyjściu Judasza Jezus Syn Człowieczy został otoczony chwałą???

  1. Wtedy już Judasz powziął w sobie decyzję o tym, że Go wyda – prawdopodobnie chciał właśnie zmusić Go do tego, by publicznie okazał to, iż jest Synem Bożym. Gdyby był jeszcze w Wieczerniku, wcale tej chwały nie przyjmowałby, jako coś, co go wzmacnia, a przeciwnie – umacniałby się w swoim przekonaniu, że musi Go wydać, by wreszcie zmusić Go do tego, by zaczął władać nad światem.

 2. Dzięki Leszku za info odnośnie bloga na onecie 🙂 ale ja mimo wszystko nie wiem jak to zrobić 🙂

  1. No właśnie rzecz w tym, że się nie da. Onet oficjalnie twierdził, że nie dodano eksportu. Tymczasem eksport jest, ale nam użytkowonikom odebrano do niego prawa. Jeśli się wpisze w przeglądarkę: http://zarzadzanie.blog.pl/moj_blog_na_onecie.blog.onet.pl/wp-admin/import.phpto przejdzie się do wyoru parametrów importu notek i komentarzy na blog onetu.A jeśli się wpisze:http://zarzadzanie.blog.pl/moj_blog_na_onecie.blog.onet.pl/wp-admin/export.phpto (po ewentualnym zalogowaniu, o ile się nie było zalogowanym) otrzyma się komunikat Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wejść na tę stronę.A to jest dowód na to, że sam skrypt jest, a onet dla każdego właściciela bloga musiał odebrać uprawnienia do tego pliku.

 3. Ten fragment chodzi za mną od paru tygodni – dopiero bowiem zauważyłam w nim to swoiste kółeczko:w Synu Człowieczym Bóg jest otoczony chwałą – Bóg Jego otacza chwałą – w sobie samym…

  1. No bo te słowa (32) Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. należy czytać w kontekście innych J 10:30 „Ja i Ojciec jedno jesteśmy.”Życie wewnętrzne Trójcy pozostanie dla nas tajemnicą.

  2. No właśnie- „Życie wewnętrzne Trójcy pozostanie dla nas tajemnicą.” dlatego powstaje wiele sekt [np. świadkowie Jehowi], które podważają ten „dogmat”. Nie pojmują tej tajemnicy a chcieliby rozgryźć go „na rozum ludzki”A przecież sam Bóg jest dla człowieka jest wielka TAJEMNICĄ.

Możliwość komentowania została wyłączona.