Do Ojca

(1) Przed świętem Paschy Jezus wiedział, że nadeszła godzina Jego przejścia z tego świata do Ojca. A ponie­waż umiłował swoich, którzy mieli pozostać na świecie, tę mi­łość okazał im aż do końca. (J 13)

Niezwykły to rok, gdy akurat 10-ta rocznica przypada na Wielki Czwartek. Największy nasz Kapłan i te niezwykłe w tym kontekście słowa z dzisiejszego czytania…

5 odpowiedzi na “Do Ojca”

  1. Wiem od księdza egzorcysty, że najważniejszą sprawą, którą zrobił dla nas Papież Polak, było powierzenie Świata Maryi…. Sama doswiadczam od wielu lat Jej niesamowitej opieki. Polecam bardzo nowennę pompejanską, tak jak pisałam zaczęłam w Środę Popielcową i chociaż jest to modlitwa wymagająca, to jednak Maryja wynagradza włożony wysiłek wielokrotnie…… dzięki Maryi jestem silniejsza, pomaga mi być lepszym człowiekiem:) Krystyna

    1. Prawdę powiedziawszy bałbym się wielkość tego człowieka zamykać w jednym geście. Jan Paweł II był wielki właśnie dlatego, że był tak wielowymiarowy. Wierzę w to, że właśnie ta jego wielowymiarowość płynęła z tego, że był człowiekiem zawierzenia – człowiek zawierzenia nie musi być we wszystkim doskonały – tak widzi swoją rolę ten, kto pragnie być perfekcjonistą – człowiek zawierzenia jest wolny od tego, bo wie, że jest tylko narzędziem.

    2. Oczywiście się zgadzam; zasługi Jana Pawła II można wyliczać długo….Był Wielki, Święty, a przecież tak nam po ludzku bliski.

Możliwość komentowania została wyłączona.