Wicemarszałkowie

Oto kolejne głosowania na wicemarszałków sejmu:

Krzysztof Bosak KONFEDERACJA

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 194 189 189 5
KO 157 154 1 153 3
Polska2050 33 33 33
PSL 32 32 32
Nowa_Lewica 26 26 26
Konfederacja 18 18 18

 

Włodzimierz Czarzasty LEWICA

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 194 193 2 187 4 1
KO 157 156 156 1
Polska2050 33 33 33
PSL 32 32 32
Nowa_Lewica 26 26 26
Konfederacja 18 18 1 9 8

 

Dorota Niedziela PO

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 194 193 3 185 5 1
KO 157 156 156 1
Polska2050 33 33 33
PSL 32 32 32
Nowa_Lewica 26 26 26
Konfederacja 18 18 7 11

 

Monika Wielichowska PO

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 194 191 3 186 2 3
KO 157 156 156 1
Polska2050 33 33 33
PSL 32 32 32
Nowa_Lewica 26 26 26
Konfederacja 18 18 2 16

 

Elżbieta Witek PiS

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 194 193 193 1
KO 157 156 156 1
Polska2050 33 33 33
PSL 32 32 32
Nowa_Lewica 26 26 26
Konfederacja 18 18 10 5 3

 

Piotr Zgorzelski PSL

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 194 192 3 184 5 2
KO 157 155 155 2
Polska2050 33 33 33
PSL 32 32 32
Nowa_Lewica 26 26 26
Konfederacja 18 18 18

 

Z PiS-u prawie zawsze ZA głosowało 3 posłów: Paweł Kukiz, Marek Jakubiak oraz Jarosław Sachajko (z tym, że Marek Jakubiak głosował przeciwko Czarzastemu). W przypadku głosowania na Elżbietę Witek oczywiście wszyscy posłowie PiS-u głosowali ZA (poza nieobecnym Mateckim). Jedyną partią, która poparła panią Witek, była Konfederacja – ZA głosowało 10 posłów; ale PRZECIW głosowało 5 (Berkowicz, Braun, Fritz, Skalik, Wipler – przypominam, że Prezez Korony Polskiej ma osobisty uraz do marszałek Witek, jako że za nienoszenie maseczki ukarała go na kilkadziesiąt tysięcy złotych), a wstrzymało się 3 (Połtyn, Płaczek, Zapałowski)

Pierwsze głosowanie było na Krzysztofa Bosaka. ZA oczywiście głosowali wszyscy z Konfy 18 posłów, wszyscy z PSL – 32 oraz z POLSKI 2050 – 33. Z PiS-u głosowało 189 posłów (oprócz fizycznie nieobecnego Mateckiego, doszło jeszcze 4 nieobecnych w głosowaniu posłów). Natomiast PRZECIW był tylko jeden poseł PO  (Sterczewski), a reszta albo wstrzymała się, albo nie wzięła udziału w głosowaniu.

Obecnie narracja PiS jest taka – Wyłączną sprawą każdego klubu jest to, kto powinien być wicemarszałkiem danego klubu. Oczekujemy więc od innych klubów, wyboru naszej kandydatki! 

Tyle, że głosowania samego PiS-u tego nie potwierdzają. Owszem tak głosowała Trzecia Droga we wszystkich głosowaniach (jedynie z wyjątkiem głosowania na Elżbietę Witek); pozostałe ugrupowania tej zasady nie wyznawały – łącznie z samym PiS-em. W pierwszym głosowaniu (Krzysztof Bosak) PiS rzeczywiście tak głosował. Jednak już w drugim głosowaniu, głosował PRZECIW. I powtarzało się to w każdym następnym głosowaniu jedynie z wyjątkiem własnej kandydatki. Skoro tak głosował PiS, to niby dlaczego oczekiwał odmiennego podejścia od wszystkich pozostałych klubów?

Innymi słowy ta narracja, jaką głosi PiS, jest wyssana z palca, nigdy przez nikogo nie stosowana. Wybory wicemarszałków są zwyczajnymi demokratycznymi wyborami, w których każdy poseł decyduje o tym, czy chce mieć takiego marszałka, czy jednak nie chce. Problemem PiS-u jest to, że wystawił nieobieralną kandydatkę. Mało – nie chce z tej kandydatury zrezygnować!

Dlaczego tak?

To jest nowy mit założycielski PiS-u: Zemsta opozycji na PiS-e, płynąca z nienawiści do PiS-u, sprawia, że największy klub parlamentarny nie ma swego wicemarszałka! Jesteśmy otoczeni, dyskryminowani – nie możemy oddać pola! 

Prezes nie chce analizować błędów (jakich błędów? – żadnych błędów nie było!) – trzeba zewrzeć szeregi i czekać, aż ludzie zauważą swój błąd, wybierając opozycję. Jeszcze trochę, a sami się przekonają, że nie ma jak PiS!

W moim przekonaniu, to podejście, to początek końca…

Ale popatrzmy jeszcze na Tuska. Popatrzmy, jak on rozgrywa Hołownię?

Przecież Hołownia cały czas powtarza, że do sejmu wraca pełnia demokracji, wraca praworządność – mówi choćby to, że stanowisko wicemarszałka cały czas czeka na PiS; to nie jest zemsta na PiS-ie, ale to ta kandydatka nie jest dobrą kandydatką. Trzeba wystawić inną kandydaturę… Jestem przekonany, że Hołownia w to, co mówi,  szczerze wierzy…

Popatrzmy jednak na Marka Pęka – kandydata PiS-u na wicemarszałka senatu. On również nie został wybrany, choć wobec niego nie było jakichkolwiek sensownych zastrzeżeń.

A więc Tusk rzeczywiście zarządził zemstę na PiS-ie – i to każdy widzi, a Hołownia się jedynie ośmiesza. W jego gadki nikt nie wierzy… Tusk wzmocnił Trzecią Drogę, bo inaczej sam by nie utworzył rządu, ale teraz tym 3 milionom, które głosowały na 3D, chce pokazać, że nie było warto: Patrzcie, ci ludzie nie wprowadzą w polskiej polityce jakichkolwiek zmian. Sami zobaczcie, jacy są śmieszni! Zapomnijcie o nich! Trzymajcie się mnie, a jeśli tego nie chcecie, to zapomnijcie o polityce – wykorzystałem was. Jeśli się do tego nie chcecie przyznać i udajecie, że tak nie było, to idźcie ze mną; jeśli jednak sami to widzicie, to zapomnijcie o polityce, bo się do niej nie nadajecie… 

Innymi słowy Tusk dąży do pozostawienia jedynie i wyłącznie tego, co było do tej pory – silnych antagonizmów między dwiema tylko partiami… Może więc to ja nie mam racji? – może to Prezes wie, że niczego nie musi zmieniać, bo następna rozgrywka znowu będzie wyłącznie między PO i PiS-em! Wystarczy zewrzeć szeregi i niczym się nie przejmować – wystarczy czekać na to, że obecna koalicja się rozleci… (bo rozleci się na pewno).

22 odpowiedzi na “Wicemarszałkowie”

 1. Wystarczy rozpieprzyć PiS, a wtedy Tusk będzie miał władzę nieograniczoną, bo wszyscy inni jedzą mu z ręki i nimi manipuluje jak pacynkami. K.Bosak był, jest i będzie NIKIM bez PiS.

   1. No to wyraziłeś swe zdanie; ale prawda to czy fałsz???
    bo dowodów na to nie masz;
    ja też dlatego nie ośmielę się nikogo wskazywać palcem;
    prędzej wskazałabym na…Tuska.

    1. Mam dowody, gdybym ich nie miał, bym błotem nie obrzucał. Stąd moje poparcie dla Ziobry, mimo, że większość w PiS go nienawidzi. Są dwie frakcje w PiS, Beaty Szydło i frakcja Morawieckiego. Od trzech lat piszę, że Morawiecki przerżnie te wybory i konieczny jest powrót frakcji Beaty Szydło, aby te obecne wybory wygrać. I co? Sknocił swój sztandarowy projekt, czyli plan Morawieckiego. Te dwie rzeczy, czyli pójście na wojnę z drobnymi przedsiębiorcami, oraz nieudolne zarządzanie kryzysem po zaostrzeniu ustawy aborcyjnej przez TK, były powodem przegranej (choć wygranej).

     1. Od dawna wiem że jesteś zwolennikiem frakcji B. Szydło;
      ona miała pecha; rodzinna afera + wypadek samochodowy;
      to dało hejterom paliwo do szczucia na nią;
      Kaczyński lepiej zna swoich współpracowników ode mnie, więc nie będę się wymądrzać; czy Morawiecki jest kretem czy nie. Przez pamięć do jego śp. Ojca zaufałam mu.
      Moim zdaniem> PiS pogrążyła sprawa aborcji oraz tłuste koty; ale to moje zdanie;
      a jednocześnie zgadzam się
      z Płażyńskim : zaś on twierdzi …
      „Nie zgadzam się z Morawieckim ws. aborcji. Ochrona życia jest najwyższą wartością…”
      tylko jak to uzmysłowić współczesnym Polakom-lewakom??? krótkowzroczność to cecha współczesnego człowieka.

 2. Leszku, zrobiłeś zbyt porządną analizę, nic dodać, nic ująć, zatem trudno komentować. Zastanawiam się tylko, czy nie ukraść tej analizy na FB.

  1. Leszek się napracował i…CO?
   co z tego wynika?
   kto z wyborców się nad tym zastanawia?
   potrzeba odpowiedniego gracza;
   który by potrafił Polakom walnąć miedzy oczy;
   że folksdojcze to zdrajcy;
   potrafią tak mamić Polaków, stają się zarówno
   przed jak i po GŁUPI….
   bo Polak swej racji gotów bronić jak niepodległości;
   wystarczy przynależeć do danej partii;

   potem aby sprawę odkręcić to potrzeba przelewu krwi;

   1. A jesteś pewna, że Morawiecki nie działa razem z Tuskiem? No, to jesteś strasznie naiwna, skoro kreta nie dostrzegasz.

   2. Na koniec przyznałem rację Prezesowi, że on niczego nie musi zmieniać – wystarczy zewrzeć szeregi, okopać się i czekać, aż koalicja się rozpadnie (bo że się kiedyś rozpadnie, to pewne). Przyznałem rację, ale nie spytałem, z czyjego punktu widzenia jest to dobre?
    A to jest dobre, ale dla partii, lecz nie dla Patrii! (skorzystam tu z gry liter, jaką się posłużył Szymon Hołownia)!
    No ale o tym to już chyba napiszę nową notkę.

 3. 1) Bosak zapowiada rywalizację z PiS-em. „Prymat na prawicy”
  2) Bosak: Stolik został wywrócony. To widać po minach Morawieckiego i Witek

  wredna, niewdzięczna szuja; nie pomni dzięki czyjemu poparciu jest wicepremierem;
  wiedziałam że te wydmuszki pójdą za volksdojczami. Im wszystko jedno czy to Tfusek czy Biedroń byle wspólnie walić w PiS. Ciekawe co ich wyborcy na ten wywrócony stolik w kierunku Popaprańców. PiS niepotrzebnie głosował na tego karierowicza. Ciągle słyszę jak ujada na obecny rząd i włazi w tyłek Targowicy. Tfu…

  1. Bosak -chłoptaś [gówniarz] w krótkich spodenkach ma „ego” jak stodoła;
   Żeby rywalizować na serio z PiSem trzeba mieć program i pomysły, a nie zespół haseł ideologo-politycznych. I sprawnego w gębie Bosaka, który w sytuacjach krytycznych zapowietrza się i plecie androny o okradaniu posłów konfy. Czy też współtworzy kampanie antymaseczkową jako podstawę programu politycznego „poważnego ugrupowania politycznego”!

   Bosak cale swoje niedługie życie daje tzw.du…py. Najpierw nosił teczkę za starym i młodym Giertychem, teraz ponosi za Tuskiem.
   Idzie za przykładem Kołodziejczaka.
   Z Bosaka taka prawica jak ze mnie baletnica hehehe

  2. Krzysztof Bosak nie jest wcale wicepremierem – przecież od samego początku zapowiadał, że nie wejdzie do rządów ani z PiS-em, ani z PO. No i nie wszedł.
   Dziwi Cię, że zapowiada rywalizację z PiS-em o prymat na prawicy? – krawiec tak kraje, jak mu materii staje! Taśmy Banasia obrazują jaki jest stosunek PiS-u do Konfederacji – i jak dotąd PiS nawet w wewnętrznych ocenach nie uznał tego za błąd (nie mówiąc o przeproszeniu Konfederacji). Przy takim traktowaniu Konfederacji przez PiS, Konfa jest stawiana pod ścianą – jedyne, co może, to zapowiadać rywalizację o prymat na prawicy.

 4. Dopiero w sobotę usłyszałem, o jaką kwotę chodzi – 270 tys. złotych. Marszałek Witek przez kilka lat odbierała Braunowi wynagrodzenie – uzbierało się tego 270 tysięcy! Braun za swoje filmy miał z czego żyć, ale to, co wyprawiała Elżbieta Witek, nie mieści się w głowie! I to wszystko w imię ideologii noszenia maseczek! Żeby za tym stały jakiekolwiek podstawy prawne? Zdaje się, że miała zwrócić, ale w końcu nie zwróciła. Naprawdę trudno się dziwić wystąpieniu Brauna przed głosowaniem nad kandydaturą Elżbiety Witek.

  1. No dobra> z powodu emocji i wnerwu na Bosaka;
   myli mi się wiecemarszałkowanie z wiceministrem;
   to popraw a nie moralizuj> dobra ???

   1. Nie o Braunie napisałam ale o karykaturze > Bosaku;
    umiesz czytać ??? więc co zmieniasz temat???

    po wtóre > nie o głosowanie na Witek jako Marszałka
    lecz na wicemarszałka się rozchodzi;
    o głosowanie na Witek jako marszałka nie mam pretensji;
    bo na marszałka była za delikatna;
    ale funkcja wicemarszałka jej się należała;
    Braun to gość nieobliczalny i nieprzewidywalny;
    ale to inny temat.

    1. Konfederacja powinna dostać KOPA, a nie przeprosiny;
     jak nie ruskie onuce, to popierający Volksdeutschów;
     karierowicze i zdrajcy Polski; targowica; o!

    2. Basiu, to są Twoje słowa: I sprawnego w gębie Bosaka, który w sytuacjach krytycznych zapowietrza się i plecie androny o okradaniu posłów konfy. i ja właśnie do tych słów się odniosłem. A więc chyba umiem czytać i tematu nie zmieniałem. Marszałek Witek całkiem dosłownie okradła posła Brauna z 270 000 PLN – to było oparte jedynie i wyłącznie o jej własne widzi mi się, bez jakiekolwiek oparcia o prawo. Czy gdyby szef jakieś firmy na kilka lat przestał wypłacać pensję swoim pracownikom, bo ci podpadli szefowi za nienoszenie maseczek, to co? – sąd by oddalił ich roszczenia? Tak sądzisż? – sąd by uznał ich prawo do wynagrodzenia, kazał je wypłacić i dodatkowo z tzw. nawiązką!
     O jakie tu androny oskarżasz Bosaka?

  2. Ciekawe kto teraz poprze Konfederację w kwestii WHO???

   Już nie „Bóg, Honor, Ojczyzna”,
   Już nie wolna i suwerenna Polska, tylko IV-ta Rzesza i mydlenie oczu WHO ??? Przecież także ich guru Thusk jest za przyjęciem migrantów, za oddaniem władzy nad Polską Niemcom i Francji, za wypchaniem z Europy NATO i USA dla odbudowy hegemonii Niemiec w Europie, a Sikorski będzie robił laskę Scholzowi.

   Nowa Minister Zdrowia [była minister sportu] pokaże Konfederacji środkowy palec; mogą sobie teraz swoje
   straszenia że nie poprą rządu ani PO ani Pis wsadzić między bajki;
   wielkie g…zdziałają, tylko jeszcze tego nie kumają .

 5. Basiu, w swoich komentarzach zioniesz nienawiścią w stosunku do wszystkich, którzy nie są z PiS-u, a już w szczególności wobec członków Konfederacji; jesteś pełna jadu: Bosak -chłoptaś [gówniarz] w krótkich spodenkach ma „ego” jak stodoła; Dlaczego w ten sposób nie piszesz o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu? Czy dlatego, że się już zdążył zasłużyć zgłaszając ustawę podnoszącą wiek emerytalny? To mu nadało powagi? (a obaj są praktycznie równolatkami – różni ich kilka miesięcy). Mówisz tak, bo tak mówi Prezes – to on świadomie lekceważy Konfederację, bo chce ją poniżyć, wyśmiać wśród potencjalnych wyborców. Jest w tym konsekwentny w imię dobra partii – a Ty powtarzasz za nim.
  Tyle, że tak naprawdę nie jest ważne dobro partii, lecz dobro Ojczyzny. Dlaczego PiS się zgodził na wspólny dług unijny? Dlaczego się zgodził pieniądze za praworządność? Dlaczego się zgodził na Fit for 55 (co zuboży polskie społeczeństwo)? Dlaczego się zgodził na kamienie milowe (m.in. dodatkowy podatek od samochodów benzynowych – a większości kamieni nawet nie znamy)?
  Powtarzasz te słowa Prezesa tylko po to, by udawać, że na te wszystkie pytania, jakie Konfederacja zadaje, nie trzeba było odpowiadać!

 6. I was recommended this website by my cousin I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble You are amazing Thanks

Możliwość komentowania została wyłączona.