Bóg jest większy

Na dziś przypada jedno z najładniejszych czytań:

 

Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą! Po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy, i uspokoimy przed Nim nasze serce. A jeśli nasze serce oskarża nas, to Bóg jest większy od naszego serca i zna wszystko. Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, mamy ufność wobec Boga

 

(1 J 3, 18-21)

 

Po tych słowach spodziewalibyśmy się raczej to Bóg nas kocha i pocieszy, albo to Bóg jest większy od naszego serca i nas  pocieszy, a tymczasem jest Bóg jest większy od naszego serca i zna wszystko. Właśnie w tym zdaniu jest prawdziwe pocieszenie dla każdego z nas.

Wczoraj byłem pełen niepokoju, a dziś mam ufność wobec Boga.

 

 

 

10 odpowiedzi na “Bóg jest większy”

 1. Ja również mam dziś ufność wobec Boga…i On jest większy niż wszelka przeciwność. Doświadczam dziś tego bardzo mocno…;)

  1. No to również dla Ciebie niezwykły dzień. I jak tu nie wierzyć, że wszystko zaczyna się od Słowa?!

  2. No to również dla Ciebie niezwykły dzień. I jak tu nie wierzyć, że wszystko zaczyna się od Słowa?!

 2. A ja jeszcze nie nauczyłam sie takiej ufności w Bogu aby uzyskać spokój serca; bo wciąż gdzieś się wyrywa to głupie serce; pozdrawiam

  1. No to powtarzaj sobie ciągle, że „Bóg jest większy od naszego serca i zna wszystko.”

 3. hm, były takie trudne momenty w moim życiu gdy mowiłam Boże Twoja wola nie moja…choć było to dla mnie bardzo trudne- zaufałam w tych chwilach Jego miłości i mądrości – więc myślę – tak Bóg jest większy i zna nasze serca i wszystko wie!!!I choć czasem upadam to powstaję dzięki Niemu!!!

   1. ciągle się uczę a najważniejsze jest to,że wtedy czułam,że właśnie Bóg jest ze mną w tych trudnych chwilach,więc to zaufanie było prostrze,Bóg często ułatwia nam wytrwanie w wierze,w zaufaniu Jemu,prostuje ścieżki,które zdarza się ,że sami zakręcamy.

    1. To wszystko prawda. Ale do tego, by tak było, potrzebne jest serce pełne ufności, jak serce dziecka. I to wspaniale, że potrafiłaś zachować w sobie takie serce.

     1. To chyba działanie Boga i wszystkich ludzi,których posatwił i ciągle stawia na mojej drodze.

Możliwość komentowania została wyłączona.