Faryzeusz

9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony». (Łk 18)

Przykład idzie z góry. Jak więc dobrze, że w państwie, w którym mieszkam, Prezydent nie zachowuje się jak ten faryzeusz. Wręcz przeciwnie – on mówi Przepraszam. Co prawda nie wiadomo kogo i za co przeprasza, ale zapytany od razu wyjaśnia Za Palikota, za Kurskiego, za Maciarewicza… – prawdziwie otwarty i odpowiedzialny za wszystkich w państwie. Faryzeusz mówiłby Jak to dobrze, że nie jestem taki, jak oni, a Prezydent inaczej – ich winę bierze na siebie, bo przecież on odpowiada za wszystkich.
Przykład idzie z góry. Jak to dobrze, że mam takiego Prezydenta… Jak dobrze…

21 odpowiedzi na “Faryzeusz”

  1. Skoro B. Komorowski używał ironii mówiąc „przepraszam”, to ja mogę używać jej opisując ten fakt.

   1. Ma. To dlatego Kaczyński nie chciał przyjąć zaproszenia na rozmowy nt. zapobiegania agresji w polityce. On zdawał sobie sprawę że to był medialny gest ze strony prezydenta. Ale wytłumacz to dziennikarzom, którzy wiedzą lepiej i zinterpretowali to „właściwie”.Tak w ogóle to myślę, ze PIS nie ma szans w walce z PO. Media go grzebią na każdym kroku.

    1. Niestety ani katastrofa, ani ten łódzki akt nienawiści niczego nie zmieniły ani w politykach, ani tym bardziej w dziennikarzach. Dziś w TVP Info trafiłem na jakąś „dyskusję” w gronie dziennikarzy, do której zaproszono m.in. dziennikarkę Gazety Polskiej. Dziennikarz prowadzący tak się zachowywał w stosunku do tej dziennikarki, że w końcu nie wytrzymałem i po prostu przełączyłem kanał – on i pozostali dziennikarze mieli z góry założoną tezę i byli nastawieni jedynie na nadawanie. Każdą jej wypowiedź, lub jej szefa (puszczaną z taśmy) kwitowali „To stek bzdur”, nie próbując nawet uzasadnić takiej oceny. Same niewiniątka zachwycone tym, że nie są takimi dziennikarzami, jak ci z Gazety Polskiej.

     1. Leszku – dziwnym trafem podzielam Twoje zdanie i Twoje poglądy; tylko ja bym nie stosowała ich metody; nie lubię cyników i nie ma dla mnie znaczenia do jakiej opcji politycznej należą; cynik to cynik, więc nie lubię prezydenta;pozdrawiam

 1. A ja bym napisała tak: podobałby mi się mój prezydent, który przeprasza, ale nie podoba mi się jeśli tylko MÓWI „przepraszam”.:(

  1. Barbaro -ale w dodatku mówi „PRZEPRASZAM” pod publikę przed mediami. Maska pokory na zewnątrz, a co siedzi wewnątrz w człowieku ? czy to faryzeusze czy może przebierańcy ?

   1. Żeby chociaż maska 🙁 maskę pokory to nosi Tusk, ale prezydentowi nawet maski zabrakło – zwyczajne pustosłowie, a ton i gesty mówią zupełnie co innego. Nawet „pod publiczkę” te przeprosiny nie były. No ale w tej całej sytuacji muszę przyznać rację pani Kluzik-Rostowskiej, która powiedziała, że wszyscy mają za co bić się w piersi i kto jest mądrzejszy powinien to pierwszy uczynić. Szkoda, że niewiele osób podziela taką postawę 🙁

   1. Leszku – zastanawiam się – czy w ogóle warto cokolwiek pisać; to na nic się nie zda. Tu chyba potrzeba kogoś „mocniejszego” aby zmienić postawę niektórych osób. Nie wiem co musi się wydarzyć aby wstrząsnęło Polakami. Śmierć niewinnych już ich nie rusza. Czy każdy musiałby osobiście doświadczyć tragedii aby zmienić swoje zachowanie ?

    1. Ale mnie się bardzo podobało stwierdzenie <> i chciałem temu dać wyraz. Ale oczywiście Twoja refleksja jest niestety jak najbardziej prawdziwa – to przerażające, że ludzie są tak zapatrzeni w swoje myśli, że już wszystko widzą tylko z tej perspektywy.

     1. Leszku – czy nie pomyślałeś, że jedna notka na tydzień to trochę za mało ??? proszę daj z siebie więcej…pozdrawiam :):):)

 2. Bardzo proszę o modlitwę za chłopca uzależnionego od narkotyków i jego pogrążoną w bólu rodzinę

 3. //www.ivideo.com.pl – Darmowe filmy z polskimi lektorami w jakosci HD, nowosci kinowe takie jak Pila 3D, Zanim odejda wody, sa juz do obejrzenia na naszej stronie. Dajemy ci rowniez mozliwsc ogladania bez limitow dowolnie wybranych filmow z serwisu megavideo, u nas obejrzysz w jakosci hd za darmo bez limitow.

 4. już myślałam, że źle zrozumiałam… ale to chyba dlatego, że bardzo mało śledzę jakiekolwiek media i nie wiedziałam o co chodzi ( wiem, to strasznie niedobrze, należałoby jednak się interesować… odzwyczaiłam się przez wakacje i nie mam czasu), na szczęście są jeszcze ludzie tacy jak Ty – niezmienni! 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.