Statystyki

Basia na swoim blogu zamieściła statystyki skazanych w Polsce za pedofiię:

Statystyki dot. profesji skazanych za pedofilię!

Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie posiada konkretnego zawodu,144 było pracownikami dorywczymi, 50 wykonywało zawód murarza, 22 było magazynierami, 21rolnikami, a 19 robotnikami. Skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci jest też 2 księży 1 zakonnik.

Wyrok za tego typu przestępstwa odsiaduje również 6 nauczycieli – w tym informatyki, języka polskiego, muzyki i wychowania fizycznego oraz jeden psycholog i jeden pedagog szkolny.

 

Przyznaję, że chciałem u Basi umieścić swój komentarz do tych słów.  Okazało się jednak, że jak zwykle mam spore problemy – komentarz się nie ukazał, a jak  go ponawiałem, to mi krzyknęło że już taki jest. Próbowałem nawet zalogować się w zupełnie innej przegądarce. Dużo wysiłku, a nic mi z tego nie wyszło.

Nie miałem więc innego wyjścia  odpowiadam tutaj:

Basiu, ostrożnie z tymi statystykami. Prezentacja tego filmu akurat w tym okresie jest obliczona na obniżenie wyniku wyborczego PiS-u (skoro PiS tak wspiera Kościół) – a więc tu nie chodzi ani o Kościół, ani o te dzieci, ale jednak z tymi statystykami to trzeba ostrożnie. Podajesz, że nauczycieli skazanych jest 2 razy więcej niż księży, ale księży jest tylko 30 tysięcy, a nauczycieli niemal 500 tysięcy.

Albo spróbuj znaleźć np. ks. Olejniczaka w rejestrze https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home – ja rozumiem, że to sąd decyduje o tym, czy kogoś tam umieścić, ale fakt pozostaje faktem, że go tam nie ma (a powinien być skoro ma zakaz zajmowania się dziećmi).

Niestety tak, jak sędziowie nie potrafili się oczyścić (i nie potrafią nadal), tak też jest z księżmi – i obawiam się, że mechanizm tego jest dokładnie taki sam (w tym też ze względu na stopień infiltracji SB).

Miejmy jednak nadzieję, że to błogosławiona wina – bez zewnętrznego bodźca, jakim był ten film, do tego oczyszczenia nigdy by nie doszło.