Bóg, który daje cierpliwość

(4) To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało także dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję. (5) A Bóg, który daje cierpliwość i pociechę, niech sprawi, abyście wzorem Chrystusa te same uczucia żywili do siebie (6) i zgodnie jednymi ustami wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (7) Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was – ku chwale Boga. (8)Albowiem Chrystus – powiadam – stał się sługą obrzezanych dla [ukazania] wierności Boga i potwierdzenia przez to obietnic danych ojcom (9) oraz po to, żeby poganie za okazane sobie miłosierdzie uwielbili Boga, jak napisano: Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu (Rz 15,4-9)

Oczywiście główna myśl listu do Rzymian wskazuje na to, że Bóg z jednej strony wypełnia obietnicę daną Izraelowi, ale jednocześnie przychodzi do wszystkich ludzi – także do pogan.
Ja jednak zwrócę uwagę na jedno zdanie, które jest odległe od głównej myśli:
A Bóg, który daje cierpliwość i pociechę, niech sprawi…
Człowiek ze swej natury jest niecierpliwy. Tylko Bóg jest cierpliwy, bo tylko On jest poza czasem!
Nam brakuje właściwej perspektywy, niebezpiecznie ją skracamy do granic naszego życia tu na ziemi, a przez to stajemy się niecierpliwi.
Prawdziwie cierpliwi możemy się stać tylko wtedy, gdy własne życie zakotwiczymy w Bogu, bo tylko On może nam dać tę cierpliwość – A Bóg, który daje cierpliwość…

15 odpowiedzi na “Bóg, który daje cierpliwość”

 1. Oj tak, cierpliwośc nie jest naszą mocną stroną, ale w końcu to ludzka cecha i Pan Bóg o tym wie:) Całe szczęście. Lekartstwo na niecierpliwośc- zaufanie:)

 2. Bóg daje cierpliwość? to mnie jej poskąpił, dużo za mało mi jej dał; jestem bardzo niecierpliwa; pozdrawiam

  1. Basiu, ale to oznacza, że cały czas nie ufasz Bogu. Tyle dostaniesz cierpliwości, ile będzie w Tobie zaufania Bogu. Niecierpliwość bierze się stąd, że to Ty chcesz panować nad tym, co Ciebie spotyka w życiu. Jeśli zaczniesz Mu ufać, On Cię wypełni cierpliwością.

  2. Leszku- łatwo powiedzieć; niecierpliwość ma swoje źródło w przeszłości; a może w czym innym? pragnę ufać Bogu bezgranicznie, lecz mi to nie wychodzi; pozdrawiam

  1. A to się złożyło, że ja również je wyłuskałem z tego czytania :)Nota bene mnie teraz też jest potrzebna cierpliwość, bo właśnie ktoś się wdarł na mój serwer i podmienił różne obrazki – pewnie widzisz zegar na tle głowy Totka (http://totekblog.blogspot.com/). To ciekawe, że wybrał właśnie jego – przyznam, że nawet mi się to spodobało. No ale przywróciłem oryginalny obraz i pewnie teraz będę musiał to robić co jakiś czas.

  2. Miejmy nadzieję – oprócz zegara, ta osoba podmieniła również kilka obrazków na moim liczniku (pod kilka obrazków podstawiała główne zdjęcie Totka); po przywróceniu oryginałów wszystko wróciło do normy. Może więc to rzeczywiście jednorazowa sprawa.Pytanie też, gdzie tak naprawdę ta podmiana nastąpiła? Co prawda gdy pytałem o te obrazki na lerus.pl, to wyświetlało mi Totka i problem ustał po ponownym wgraniu rysunków na lerus-a, ale być może podmiana następowała u mnie lokalnie w moich cachach stron internetowych. Ty też widziałaś głowę Totka, jako tło zegara?

  3. No to mnie uspokoiłaś, bo to oznacza, że to tylko jakieś wspaniałe nakładki na przeglądarkę robią takie numery. Powyłączałem je i mam spokój. Gorzej by było, jeśli komuś udałoby się włamać na lerus-a.

 3. internet to szklana pułapka- hakerzy wszędzie psocą…odnośnie zaufania to krótko JEZU UFAM TOBIE = cierpliwość aż do śmierci a propos hm… końca świata, o którym wspominasz(piszesz,że mądrzysz się..hihi- ja zresztą ..hihi ) to wszystko wskazuje na to,że być może niebawem… kto to wie…… ot, świadek cudu nad cudami :)P.S.a Ty, Leszku wciąż CIERPLIWIE TRWASZ na blogu.blog.annaj41

  1. Anno, nie podpisałaś się, ale domyślam się, że to Ty. Przecież tyle lat prowadzisz swojego bloga – to już tyle lat zaglądam. Bardzo rzadko się wpisuję – to inna sprawa, ale w mojej linkowni jesteś i do Ciebie zaglądam. A co do Twojego równania, to całkowicie się z Tobą zgadzam – dokładnie tak to jest. Tylko poprzez tę ufność możemy czerpać z Jego cierpliwości!

Możliwość komentowania została wyłączona.