Napełniał się pociechą Ducha Świętego

(26) Kiedy przybył do Jerozolimy, próbował przyłączyć się do uczniów, lecz wszyscy bali się go, nie wierząc, że jest uczniem. (27) Dopiero Barnaba przygarnął go i zaprowadził do Apostołów, i opowiedział im, jak w drodze [Szaweł] ujrzał Pana, który przemówił do niego, i z jaką siłą przekonania przemawiał w Damaszku w imię Jezusa. (28) Dzięki temu przebywał z nimi w Jerozolimie. (29) Przemawiał też i rozprawiał z hellenistami, którzy usiłowali go zgładzić. (30) Bracia jednak dowiedzieli się o tym, odprowadzili go do Cezarei i wysłali do Tarsu. (31) A Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i napełniał się pociechą Ducha Świętego. (Dz 9)

Czasami osąd innych jest silniejszy od wszystkiego, od tego, kim człowiek się staje. Można powiedzieć, że Szaweł sam sobie winien, że nie wystarczy zmienić swoje imię, by nie ciągnęła się za nim opinia – ta opinia przybywała przed nim i zanim zdążył się odezwać, na niego był już wydany wyrok.
(30) Bracia jednak dowiedzieli się o tym, odprowadzili go do Cezarei i wysłali do Tarsu. (31) A Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i napełniał się pociechą Ducha Świętego.
No właśnie – napełniał się pociechą Ducha Świętego.

6 odpowiedzi na “Napełniał się pociechą Ducha Świętego”

    1. No tak – i jest to bardzo istotny szczegół. Przyznam, że w pierwszej chwili chciałem napisać komentarz do tego czytania na zasadzie Kochani popatrzcie, jakie to jest proste – wystarczy tylko pozwolić się dać napełnić pociechą i tyle. Jednak wycofałem się z tego komentarza, no bo ten drobiazg ten hura-optymizm gasi!.

  1. „Rozwijał się i żył bogobojnie, i napełniał się pociechą Ducha Świętego.” dzis wypadlo mnie czytac ten fragment w kosciele, ale w jezyku rosijskim. Bardzo mnie zalezalo na tym ze by donesc te slowa swoim wspolparafianam, bo zycze naszei nowej wspolnoce(parafia powstala w grudniu) tego co jest cytowane wyzej. Dziekuje Leszku za notke i mozliwosc premyszlenia
    Nela

Możliwość komentowania została wyłączona.