Ciekawe historyjki, jak to nawet w relacji z sejmu nie pojawia się Krzysztof Bosak

Na spotkaniu w Opolu Krzysztof Bosak opowiadał zabawne historyjki o tym, jak to nie ma go w mediach głównego nurtu – ani w TVP, ani w TVN-ie. W odróżnieniu od tzw. totalnej opozycji, która sama tak się nazwała i widzi uprawianie polityki na zasadzie totalnej negacji wszystkiego, co rząd zaproponuje i co robi, Konfederacja jest opozycją merytoryczną – i paradokasalnie właśnie to sprawia, że są nieobecni ani w jednej, ani w drugiej telewizji (bo ani tu, ani tam nie pasują). Mało – przez swoją rzeczowość są groźni dla głównych sił sporu. Zarówno PiS, jak i PO kochają polaryzację poglądów, bo to mobilizuje elektorat, a dla samych partii jest bezbolesne; rzeczowa analiza zawsze może się okazać kłopotliwa.

Warto posłuchać, bo to warto wiedzieć, że są tacy politycy, którzy niczego nie udają – swoich poglądów nie muszą dopasowywać do aktualnych sondaży opinii publicznej. Niestety nie znalazłem tego filmiku na YT i przez to nie mogłem ustawić od właściwego miejsca (rzeczywisty początek 4:30):

https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/videos/2501430183502948/?t=383

16 odpowiedzi na “Ciekawe historyjki, jak to nawet w relacji z sejmu nie pojawia się Krzysztof Bosak”

 1. „Siła złego na jednego…” to dlatego sondaż wskazuje, że : Trzaskowski i Hołownia wygrywają z Dudą w II turze.
  Wszyscy atakują A. Dudę; to dlatego każdy z kandydatów wywołuje na pojedynek [słowny] tylko A.Dudę;
  Ty i inni zwolennicy K.Bosaka będziecie cieszyć się z kilkuprocentowego poparcia, bo na nic więcej nie może liczyć ani Bosak ani Biedroń; wielka mi satysfakcja i wielka radość; że ktoś Bosaka zauważył; kiedy tu idzie o …jakość życia wielu Polaków i katolików; kiedy wreszcie nauczycie się liczyć zamiary na siły???
  zaś my, Polacy, po wyborach obudzimy się z ręką w nocniki;
  m.in. przez takich jak Ty.
  Czyżby zależało Ci na pozbyciu się tego prezydenta W-wy???
  Co takiego Bosak powiedział w Opolu? Podobnie jak przeciwnicy A. Dudy powtarzał za nimi [jak papuga, zawsze druga] w kierunku PiS-u ; WSTYD.
  Za młody aby mówić o wstydzie w stosunku do starszych i doświadczonych. Jeszcze dużo wody upłynie [w Wiśle i Odrze, przepływającej przez -Opole zanim K.Bosak stanie się godnym głosu wyborcy – mnie.
  Jeśli w I turze nie zagłosujesz na A. Dudę, to potem będziesz miał już pozamiatane; bo spełni się powiedzenie; „siła złego na jednego”. Będziemy z tym złem zmagać się przez kolejne 5 lat.

  1. Podobnie jak przeciwnicy A. Dudy powtarzał za nimi [jak papuga, zawsze druga] w kierunku PiS-u ; WSTYD.
   Za młody aby mówić o wstydzie w stosunku do starszych i doświadczonych. Jeszcze dużo wody upłynie [w Wiśle i Odrze, przepływającej przez -Opole zanim K.Bosak stanie się godnym głosu wyborcy – mnie.
   – Basiu, jak możesz coś zmyślać?
   Przesłuchałem całe wystąpienie jeszcze raz i tam nie ma niczego takiego!

   1. W tym nagraniu które prezentujesz może nie ma.
    Jeśli odnajdę w archiwum to Ci ten tekst podsunę; abyś nie posądzał mnie o urojenia;
    właśnie tym słowem WSTYD mnie wkurzył.

    1. Bosak: chciałbym, żeby PiS przestało przynosić wstyd środowiskom konserwatywnym
     ” Chciałbym, żeby pisowcy przestali przynosić WSTYD środowiskom konserwatywnym, bo nikogo do konserwatywnych poglądów tymi wypowiedziami nie przekonają, a jedyne co robią, to skupiają na sobie uwagę medialną i myślę, że o to im chodzi – kontynuował Bosak….”poprawność polityczna byle dorwać się do koryta. Zabawa w politykę… dokąd nas doprowadzi?

     Najwyższy czas, najwyższa pora nazywać rzeczy po imieniu, a nie chować głowę w piasek jak struś , zanim obudzimy się z ręką w nocniku; bo potem już nie będzie odwrotu
     „Dzieci nie należą do rodziców”. Przymus indoktrynacji LGBT w Hiszpanii….
     https://www.tvp.info/48545914/dzieci-nie-naleza-do-rodzicow-przymus-indoktrynacji-lgbt-w-hiszpanii

     1. Tak Basiu – to poważny i całkiem realny problem. Rzeczywiście to wstyd, że policja pałowała kontrmanifestantów dla marszy LGBT – gdy tak naprawdę tylko protestowali przeciwko nim. Po co takie przypodobywanie się politykom unijnym? Poprawność polityczna rządu w tym zakresie wyjdzie nam bokiem. Czy następnym razem znajdą się tacy, którzy będą przeciw nim protestować?

 2. Wystąpienia K.Bosaka w Opolu słuchałam właśnie w telewizji,
  [bo to moje okolice] tak samo jak A.Dudy i Trzaskowskiego, a o innych, tych spoza szóstki ani widu ani słychu; to oni mają większe prawo dopominać się o zaistnienie w mediach; muszą czekać do środy; Krzysiu nie jest taki biedny jak go tutaj przedstawiasz.
  Nie tylko K.Bosak jest lekceważony przez TVP i TVN; o innych
  kandydatach, poza pierwszą szóstka, a jest ich 11 ani widu ani słychu -dlaczego?
  bo nie mają zaplecza politycznego.
  Musi K.Bosak „dorobić” się poważnego zaplecza polityczne jeśli marzy mu się grać pierwsze skrzypce w państwie.
  Dla mnie to proste jak drut. Biadolenie i narzekanie że media go lekceważą, nie przystoi kandydatowi na prezydenta;
  może zacznie jeszcze naśladować Hołownię i zacznie płakać na wizji że go odstawili od koryta ?

  1. Basiu, patrzylaś, ile ludzi przychodzi na spotkania z Bosakiem? – i nikt ich tam nie wozi autokarami.

   1. Patrzyłam i uwierz mi – sama bym brała udział w tych wiecach wyborczych w Opolu, gdybym znała kalendarz wyborczy poszczególnych kandydatów.
    Uważam, że A. Duda ma wyjątkowo słaby [ospały] regionalny komitet wyborczy. Mimo usilnych prób nie udało mi się skontaktować z biurem PiSu w Opolu.
    Nie jestem na FB bo bym na Twitterze napisała do Dudy, jakie ma ofermy w składzie komitetu wyborczego.
    Bosak ma po prostu operatywne osoby które organizują mu wiece. Zaś PO w Opolu od zawsze ma fory, bo to pokłosie dziadka z Wermachtu.

 3. Zrobiłam objazd swego miasta i u nas wiszą banery oraz plakaty wyborcze tylko Kosiniaka–Kamysza; Hołowni; Trzaskowskiego i Bosaka; nie ma ani śladu o kampanii A. Dudy;
  a to pokazuje na kogo M.N głosuje.

   1. Z kilku powodów u mnie nie ma;
    1) bo nie mam żadnego plakatu ani banera wyborczego;
    2) bo mieszkam na peryferiach miasta
    3) nie jestem zrzeszona w żadnym komitecie wyborczym
    4) bo nie mam kontaktu z komitetem wyborczym A.Dudy
    5) bo tu wszyscy „huzia na Józia” czyli na Dudę; już się naraziłam co niektórym samą deklaracją głosowania na A.Dudę .
    6) bo ….chcesz aby mnie zlinczowali ? kto będzie wtedy pisał komentarze na Twoim blogu ?

    1. Absolutnie mnie przekonałaś mnie – rzeczywiście nikt by nie pisał 🙁 To się nie daj pokonać!

 4. ” …Najciekawsza sytuacja jest z Krzysztofem Bosakiem.
  Jeden z jego najbliższych współpracowników, Jacek Wilk, zdradził ostatnio, że „trzeba będzie w II turze zagłosować na Rafała Trzaskowskiego”. Potem dostał za to po uszach, bo wygadać się miał dopiero po pierwszej turze. Projekt Konfederacji na tym właśnie polega, by wyciągnąć najtwardszych wyborców prawej strony i przeciwstawić ich kandydatowi PiS. Tylko tak obóz konserwatywny, który ma poparcie 50–60 proc. społeczeństwa, może przegrać. Kiedy to mówiłem ponad rok temu, chyba wielu mi nie dowierzało. Nie trzeba mi wierzyć, uwierzmy Wilkowi. Oni są właśnie po to, żeby zrobić ludzi w konia. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że Krzysztof Bosak startuje po to, żeby zostać prezydentem. Po coś jednak bierze udział w wyścigu – to ostatnia nadzieja środowisk, które popierają Rafała Trzaskowskiego. Jeśli jest inaczej, niech publicznie to przyrzecze i jego współpracownicy też. Najlepiej notarialnie i niech zabezpieczą to dużym wekslem. Wtedy nawet ja uwierzę”.

  Tomasz Sakiewicz

  1. Basiu, teorie spiskowe Tomasza Sakiewicza są niewiele warte. Ruskie onuce, to zdaje się, też jego sformułowanie.

 5. A tak przy okazji od rana próbowałem Ci odpowiedzieć, ale z niewiadomych przyczyn wszystko znikało. Przeniosłem cały dialog i odpowiedź do siebie.

Możliwość komentowania została wyłączona.